Domácí rohlíky levou zadní

Rohlíky patří mezi drobné pečivo a osobně je raději nepeču. Tedy pokud není zrovna chuť nebo vhodná příležitost. Protože péci rohlíky na běžné jídlo je docela neefektivní … chramst chramst a je po rohlíku. Ovšem podobné to je i s klobáskami a tam jsem změnil názor a když udím salám tak dělám i klobásky. A asi tak se stavím k rohlíkům. Obden peču chleba rohlík tak jednou za měsíc. Nicméně upéci rohlík a udělat těsto je snadné a rychlé. Když to řeknu časově, tak do půl hodiny je hotovo. Ač to údajně není nutné, tak přeci jen těsto si nechám v domácí pekárně uhnětat.

Suroviny: 600g bílé hladké mouky, 2 balení instantního droždí, 250g vlažného mléka nebo vody, 60g oleje, 1,5 polévkové lžíce soli a vajíčko na potření … kmín, lněné semínko nebo mák na posyp.

Postup: Vše vyjma vejce a posypu vložíme do domácí pekárny a spustíme program hnětení (10 minut). Poté těsto dám na cca 5 minut do misky a nechám lehce dokynout. Poté rozdělím na 12 stejných bochánků a vytvořím těsto ve tvaru trojúhelníku. Rolujeme od širší strany po špičku. Teď potřeme vajíčkem (není nutné)

Vložíme na pekáč pomoučený nebo na pečící papír a v troubě a nebo i v remosce pečeme 10-12 minut.

Poté necháme vychladnou a podáváme. Jak jsem psal na začátku sranda za pár minut, ale pro čtyř či více člennou rodinu to už je pořádná řehole aby měli denně čerstvé pečivo …

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *