Domácí falešný ne/sýr rychle a zdravě

Tak tento postup jsem našel nedávno, ale je naprosto jednoduchý a je u něj maximální výtěžnost surovin. Pokud vyváříme sýr podle klasické receptury, tak se dá předpokládat, že výtěžnost je cca ze 3 litrů mléka cca půl kila sýra. Takže pokud použijeme tuto technologii, tak z jednoho litru mléka získáme 1,5 kilo sýra typu cihla s příchutí kvalitního sýru … dle předpisu čedaru. Vtip je v tom, že tento vyrobený sýr můžeme „klonovat“ na další šišku sýra. A jak to tedy funguje?

Suroviny: Litr kvalitního mléka (pasterizovaného), 200g sýra třeba výrazného čedaru, lžice soli, másla a šest lžic kukuřičného škrobu. Toť vše … vše celkem zdravé suroviny a efekt neskutečný …

Postup: V hrnci ohřejeme mléko, ale nevaříme … solíme a přidáme škrob. O teto fáze stále mícháme. Přidáme ideálně nastrouhaný sýr, ale možno i plátky či kostky. A mícháme a mícháme dokud směs není jednolitá a poměrně hustá … směs vylijeme do vhodné formy vyložené potravinářskou folii a necháme vychladnout a poté utužit v lednici. Krájíme na kraječi nebo ručně na silnější plátky.

A poslední info: Takto vyrobený sýr můžete použít jako základ pro další várku, takže poté již potřebujete pouze mléko, máslo,škrob a sůl.

No a úplně poslední rada :o))) Oproti videu doporučuji škrob smísíme se zbytkem mléka,které si na to necháme bokem. Nebudou pak v sýru hrudky.

Video k receptu: https://www.youtube.com/watch?v=6kBTFLfbjJQ&list=WL&index=60

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *