Válka na Ukrajině

Jak se ukázalo, že ke vzniku celostátního problému je jen dílem okamžiku. Osobně jen jako nezaujatý pozorovatel jsem sám nevěřil, že k takové situaci dojde. V našem osvíceném období nelze očekávat válku v Evropě válku Ukrajině, tak maximálně v zemích třetího světa. Nic méně agrese dvou na první pohled demokratických států bez vyprovokované agrese je totální bláznovství. A domnívám se, že v tomto případě agresor spláče nad výdělkem.. Bez ohledu jestli si podmaní protivníka nebo ne, tak obchodní/finanční izolace bude mnohem horší. Snad jediným trumfem jsou naleziště ropy a plynu. Lze předpokládat, že to bude Evropě bránit se významněji podílet na celém konfliktu. Přeci jen moderní svět se bez ropy a plynu neobejde.

A proto se vracím k původnímu poslání. Stále být připraven nejen v oblasti potravinové soběstačnosti, ale následně i energetické. Zní to sice složitě, ale v praxi to znamená, že by člověk měl mít možnost si jídlo na něčem ohřát. Ohřát sebe. Posvítit si dle potřeby. Případně si vyrobit zdroje energií pokud bude ostatních zdrojů nedostatek. A to vše ideálně mimo město. Věřím tomu, že lidí na Ukrajině kteří žijí na vesnicích a dnes ještě tradičním způsobem a pro mnoho lidí primitivně, tak takových se krize nedotkne. Samozřejmě všichni mají příbuzné ve městech o které se obávají. Nic méně kromě případných magorů s kvérem je nic neohrožuje a nic jim nebude chybět.

Dalším důkazem proč pokud to lze je mít dobré alespoň zásoby na 14 dní doma je co se stalo hned několik hodin po útoku v místech kde ještě bylo bezpečno. Ano začalo rabování … tak začnou fungovat všichni ti co zanedbali přípravu. Což pro mnohé z nás není ani vlastně příprava, ale životní styl založený na minimalismu a radosti z vlastních plodů své práce.

Tím bych stať k válce na Ukrajině ukončil. Pevně věřím, že ti mocní zavčasu zatáhnou brzdu a konflikt urovnají vč. všech náhrad.

Bůh s Ukrajinou a jejími obyvateli.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *