SMART TIP #5: Staročeské pšeničné placky

Určitě se vám už stalo, že Vám došel chleba a nechtělo se vám hned zadělávat těsto na nový chléb, když ho ho potřebujete takřka hned. Možností je více. Zvednout se a zajít si do obchodu nebo podávat jinou přílohu. A co takhle si připravit pšeničné placky? Dneska je známe jako mexické tortillas, indické čapáty, ale nemůžeme si nemyslet, že takové prosté jídlo neznali naši slovanští předci ba co i naše babičky. Stačili jim 2-3 suroviny a placky byli na světě. Osobně kvůli vláčnosti rád přidám i lžíci oleje nebo ghe. Nicméně si vystačíte s pšeničnou moukou, vodou, olejem(ghe) a špetkou soli. To vše buď ručně nebo v domácí pekárně necháme vláčné těsto, které necháme chvilku odpočinout a nakonec rozdělíme na dílky a vyválíme tenké placky, které pečeme přímo na plotně, litinovém tálu nebo suché pánvi.

Hotové vkládáme do utěrek nebo ručníků a tím trochu zvlhnou a jde je tak plnit nebo připravovat dle chuti na sladko nebo naslano.

Jednoduché jako facka … jen snad ti kdo musí dodržovat bezlepkovou dietu si moc nepochutnají, ale na druhou stranu i ti co alergii na lepek nemají by to s ním neměli moc přehánět. Věřte, že vaše střeva vám budou kvitovat.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *